Zwar2006 - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Kalendarium

14

12-2018

piątek

15

12-2018

sobota

16

12-2018

niedziela

17

12-2018

pon.

18

12-2018

wtorek

19

12-2018

środa

20

12-2018

czwartek

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 52, wczoraj: 20
ogółem: 144 148

statystyki szczegółowe

Pogoda


Aby widget pogoda funkcjonował poprawnie, należy wypełnić dane w panelu administracyjnym.

Logowanie

Poradnik dla Rodzica

Jak mogę wspierać swoje dziecko?

Młody piłkarz w szczególności od swojego Rodzica oczekuje poparcia, zrozumienia i akceptacji, bez względu na popełniane błędy. Bardzo często boisko jest dla dziecka pierwszym miejscem w życiu, gdzie musi podejmować samodzielne decyzję i liczyć się z jego konsekwencjami. Należy jednak wspierać swoją pociechę, aby w każdej sytuacji zdawała sobie sprawę, że Rodzic jest osobą do której może zawsze przyjść i opowiedzieć o swoich wątpliwościach. Na boisku każdy popełnia błędy, ale piętnowanie ich i krytyka może sprawić, że dziecko będzie się bało podjąć decyzję co w konsekwencji doprowadzi do zatrzymania jego rozwoju sportowego.

Drogi Rodzicu pamiętaj zawsze, że każdy ma prawo popełnić własne błędy!

 Każdemu należy dać szansę wyciągnięcia wniosków z własnych niepowodzeń!

Przed meczem:

Bardzo często popełnianym błędem jest stworzenie nadmiernej presji związanej najczęściej z oczekiwaniami Rodziców. Nigdy nie należy stawiać żądań typu: „musicie wygrać”, „musisz strzelić bramkę”.

Taka postawa Rodziców sprawia, że dziecko odczuwa stres i niepokój związany z meczem, podczas gdy powinien on być dla niego doskonałą zabawą i czasem spędzonym wspólnie z kolegami. Nawet dorośli ludzie lepiej radzą sobie w trudnych sytuacjach, nie odczuwając presji. Tym bardziej dzieci, będą sobie dużo lepiej radzić, jeśli nikt nie będzie stawiał przed nimi bardzo trudnych żądań, bardzo często niemożliwych do spełnienia. Powiedzmy dziecku, aby dobrze się bawiło, że jesteśmy z niego dumni i go wspieramy, a wtedy damy mu szansę na pokazanie umiejętności, które nie będą ograniczone zbędną presją.

W trakcie meczu:

Podczas meczu każde dziecko będzie szukało znajomej twarzy na trybunach, która okaże mu wsparcie. W takiej sytuacji wystarczy uśmiech, kiwnięcie głową lub mrugnięcie oczami. Taki drobny gest powoduje, że dziecko widzi poparcie Rodzica, które nadaję mu pewność siebie związaną z tym, że ktoś mu bardzo bliski jest z nim i go wspiera. Młody piłkarz nabiera przekonania, że Rodzic jest z nim na dobre i na złe i z czasem coraz rzadziej będzie patrzył na trybuny. Taka postawa w zupełności wystarczy. Nie ma potrzeby głośnego „dopingu” i udzielania rad i wskazówek.

Po meczu:

Bardzo ważną sprawą jest, aby po meczu dziecko wysłuchać. Dla młodych piłkarzy każdy mecz to będzie ogromne przeżycie, którym będzie chciało się podzielić z kimś bliskim. Powiedzmy dziecku, że jesteśmy z niego dumni, wspierajmy pozytywne aspekty jego gry i zachowania.

Drogi Rodzicu po meczu najważniejsze jest to, abyś swoje dziecko WYSŁUCHAŁ!

Bardzo często młodzi piłkarze doskonale wiedzą, jak zaprezentowali się podczas meczu i co zrobili dobrze, a co źle, dlatego w swojej ocenie trzeba zachować złoty środek. Nie należy krytykować, ani nadmiernie chwalić, gdyż może to zostać odebrane jako nieadekwatna do sytuacji próba pocieszenia. Dziecko same nam powie o swoich dobrych momentach w meczu i te zachowania należy wyróżniać i wspierać. Należy również pamiętać, że młodzi ludzie w tym wieku są często bardzo krytyczni w swojej ocenie i wtedy trzeba im wytłumaczyć, że każdy popełnia błędy i ma prawo do słabszego dnia. Nie można dziecka krytykować, ponieważ po słabszym występie w oczach rodzica szuka ono wsparcia i zrozumienia i takie przedstawienie sytuacji może spowodować zamknięcie się w sobie i poczucie braku akceptacji.

Zegar

Reklama

Najnowsza galeria

Mława III
Ładowanie...

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Ostatnie spotkanie

Polonia WarszawaZwar Warszawa
Polonia Warszawa 5:4 Zwar Warszawa
2017-04-29, 10:00:00
Konwiktorska
     
oceny zawodników »

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 5
Zwar Warszawa - MKS Dolcan Ząbki
Legia Warszawa - Marcovia Marki
Escola Varsovia - Polonia Warszawa

Wyniki

Ostatnia kolejka 4
Polonia Warszawa 5:4 Zwar Warszawa
Marcovia Marki 2:5 Escola Varsovia
MKS Dolcan Ząbki 11:1 Legia Warszawa

Tabela ligowa